Bámulod a régi videót, amin apukád egy nagyszerű történetet mesél - de nem igazán hallod őt. Vagy amikor a kis Anna, vagy éppen Zolika folyton a „Zézuszkáról” beszélt. Jó lenne megmondani, hogy melyikük, de túl sötét a felvétel ahhoz, hogy lásd az arcukat. És ne is beszéljünk azokról a videókról, amelyeket a világításról, díszítésről, ajándékokról, szobák elrendezéséről csináltál, és ….őőő… csak alig néhány kockányit a családról.
Az ünnepi videónak nem az ünnepek emlékeit kellene visszahoznia? Dehogynem… és mostantól ez így is lesz. Csak kövesd ezt a 10 tippet és nagyszerű ünnepi videót fogsz készíteni:
Karmaink közé került egy Panasonic HC-V100 típusú kamera. A 100ezer Ft alatti kategória egyik üdvöskéje nem okozott csalódást. Hozza a Panasonictól megszokott magas színvonalat, tudja, ami elvárható tőle. Remek képminőség és kimagasló szintű képstabilizátor jellemzi.
5 tipp, hogy senki ne aludjon el a családi nyaralási videón
Írta: Családi Videó
Biztos sokan őrzünk a polcon több VHS kazettát, DVD-d vagy éppen miniDV filmet családi nyaralásainkról. Több órányi nyersanyag, amit soha nem néztünk meg. És nem is fogunk. Miért? Egyrészt hosszú, másrészt, valljuk be, saját magunk számára is unalmas, bármilyen szép emlék is legyen az. Mit tegyünk azért, hogy ez ne így legyen? Jöjjenek a tanácsok, hogy jobbá tegyük videófelvételeinket.
Biztos már tapasztaltuk, gyerekek vagy kisállatok filmezésekor szinte lehetetlen, hogy az történjen, amit szeretnénk. Imádnivaló kis kedvenceink a kamera előtt ritkán tesznek úgy, ahogy azt elterveztük. Hogy mégis miért csináljuk? Mert a közönség imádja a kisgyermekekről, kiskutyákról, kiscicákról stb készült "cuki" videókat. :-)
A Samsung most már vitathatatlanul felzárkózott a csúcstechnológiát gyártó cégek közé. Tesztünk során sem kerülhetjük ki a koreaiakat, mind árban, mind tudásban erős vetélytársat sikerült felállítani a japán hadak ellen. Ez a készülék 2011. áprilisában került a polcokra, így ez számít a legfiatalabb technikának a három közül. Kézbe véve a kamerát rögtön feltűnik a Schneider felirat, itt bizony egy komoly optikával állunk szemben. Formára ugyan kissé furcsa, de ugyebár a lényeg a teljesítmény, nem pedig a kinézet.
Ezt a kamerát 2010 márciusában dobták piacra, ami a mai rohanó fejlodés közepette akár öregnek is számíthat. Mint minden készüléknél, itt is az objektív és a képérzékelo a legfontosabb. A Carl Zeiss által gyártott Vario-Tessar igencsak jól cseng, akárcsak a mögötte lévo 1/4 colos méretu CMOS képérzékelo, mely az egzotikus Exmor R nevet kapta.
A Full HD-s kamerák "100.000 Ft alatti kategória" egyik élharcosa, amely pénzért AVCHD, 1080p (azaz progresszív) felvételre képes kamerát kapunk.
Miután felvettük majd megvágtuk filmünket, itt az idő, hogy kiírjuk dvd-re. Ha nem elégszünk meg azzal, hogy egyszerűen lemezre másoljuk, szükségünk lesz egy dvd-menü készítő alkalmazásra. Bemutatjuk most a DVDStyler-t, egy magyarul "beszélő" ingyenes szoftvert, mellyel egyszerűen és gyorsan látványos menüket kreálhatunk. Jónéhány beépített sablon segíti a munkánkat, ezekbe drag&drop módszerrel tudunk minden grafikát, hátteret és szöveget betenni. Amennyiben ez nem elég, használhatjuk saját fájljainkat is, hogy teljesen személyre szabott dvd-t készítsünk.
Egy cikk arra az esetre, ha HD videók rögzítésére képes eszköz vásárlásán törjük a fejünket. Mivel tudjuk kiváltani a drága kamerákat, ha anyagi lehetőségeink korlátozottak? Azért ha lehetőségünk van, mi inkább maradjunk a "hagyományos" kameráknál.
forrás: PCWorld
Adsense 300x250 cikkekbe
A szélessávú internet elterjedésével egyre inkább létjogosultságot nyernek az online szoftverek, ezekből az online videószerkesztők sem maradhatnak ki. A több órás videók szerkesztését ugyan még érdemes a "hagyományos" offline programokkal végezni, de telefonnal, okostelefonnal felvett videóink szerkesztgetésére, fényképeinkből videómontázs készítésére, majd YouTube-on, Facebook-on stb. történő megosztására ezek is tökéletesen alkalmasak. Csodákat ne várjunk, de ha célunk csupán annyi, hogy néhány jópofa elemmel feldobjuk a filmünket, érdemes ezeket kipróbálni.
Nézzük meg a legnagyobbakat.
Ingyenes videószerkesztő program - Windows Live Movie Maker
Írta: Családi VideóA Windows Live Essentials részeként ingyenesen hozzáférhető a Microszoft videószerkesztő programja, a Windows Live Movie Maker. Régebbi Windows verziókban, mint XP és Vista, még az operációs rendszer része volt, a Windows 7-ből azonban kikerült, viszont továbbra is ingyenesen beszerezhető. Letöltési link a cikk alján található.
A szoftver szintén a videóvágás folyamatának leegyszerűsítését célozza, meglepő sikerrel. Valóban néhány kattintással látványos dolgokat művelhetünk, a beépített AutoMovie témáknak köszönhetően pedig az egész szerkesztési folyamat a végtelenségig leegyszerűsíthető és igazán különleges végeredmény érhető el.
Egy Angliából származó esküvői videót szeretnénk mutatni. Az ifjú házasok ezért a videóért egy perrel jutalmazták a készítőt. A bíróság 600 fontos (kb. 192 ezer Ft) kártérítést ítélt meg a számukra, plusz a videósnak kell állni a perköltségeket is. Amúgy a felvételért 350 fontot (kb. 112 ezer Ft-ot) fizettek. Ez bizony az olcsó húsnak híg a leve kategória.
A teljesség igénye nélkül tekintsük át a legnépszerűbb videóvágó szoftvereket. Kezdők számára létezik néhány ingyenes program, ám ha komolyabban szeretnénk foglalkozni a házi videóink fabrikálásával, hosszabb távon érdemes egy fizetős szoftvert beszereznünk. Hogy melyiket választjuk, azt a pénztárcánkon kívül az döntse el, hogy milyen szolgáltatásokra van szükségünk. A videóvágó programon kívül ugyanis szükségünk lesz egy dvd (netán blu-ray) lemez készítő, borítótervező, netán a különböző videó formátumok közötti konvertálásra képes szoftverre.
Tekintsük át tehát a kínálatot.
Ingyenes videoszerkesztő szoftver - Pinnacle Systems VideoSpin
Írta: Családi VideóA VideoSpin 2.0 a Pinnacle ingyenes, a Studio 11-n alapuló videoszerkesztője. Aki ismeri a a Pinnacle Studio-t, az könnyedén fog ezzel is boldogulni. Ugyan ez még messze nem nyújtja azokat a szolgáltatásokat, amiket egy fizetős videóvágó program, az alap funkciókra kiválóan alkalmas, legyen az YouTube, iPod vagy DVD kompatibilis videó készítése. Kezdők számára ajánljuk.
Általában törekedjünk arra, hogy képeink ne mozogjanak, próbáljuk fix kameraállásokkal fillmezni. Az egyik leggyakrabban elkövetett hiba a folyton mozgó kép, melyen az idő rövidsége miatt nem tudjuk felismerni, mi is történik.
Legfontosabb alapelv: mindig hagyjunk elég időt a nézőnek, hogy felfogja, ami a képen van!
Amennyiben ezt betartjuk, némi mozgással - melynek szabályait betartjuk - jópofa dolgokat varázsolhatunk.
A túl sokáig ugyanolyan szögből készített felvételek untatják a nézőt, érdemes tehát a távolságot képről képre változtatni. A látószögek, vagyis a felvétel távolságának szabályszerű változtatása remek eszköz a nézők figyelmének lekötésére, és nem utolsó sorban a figyelem irányítására.
Képkompozíció, avagy harmonikus képek kialakítása
Írta: Családi VideóNézzünk meg néhány egyszerű szabályt, melyek betartása elég egyszerűnek tűnik, és vele a felvételeink minősége ugrásszerűen javulhat. Megnézzük mire kell ügyelnünk a harmonikus képkompozíciók kialakításakor. Milyen szabályok szerint alakítsuk a párhuzamos vonalakat, megismerkedünk a harmadszabállyal, ami segít a motívumok elhelyezésében, ezáltal a harmonikus kép kialakításában.
Felvételeinknek különlegesebbé tehetjük, ha nem folyton szemmagasságból videózunk. Síelés vagy biciklizés közben vigyük a kamerát a talajhoz minél közelebb, gyerekek felvételekor az ő szemmagasságukból filmezzünk. Családi piknik, erdei kirándulás során tegyük a kamerát a fűbe vagy épp a lombok közül filmezzünk, engedve, hogy néhány dolog belógjon a képbe. Használjuk kreativitásunkat és kutassunk új és új perspektívák után. Az eredmény; különleges és izgalmas felvételek.
A nagyközönségnek szánt videókamerák napjainkban már elég kicsik, néhányuk csupán tenyérnyi nagyságú. Ez nagy előny, hiszen könnyű, nem foglal sok helyet, ezáltal bárhova magunkkal tudjuk vinni. Ebből fakadóan kivitelezhető néhány olyan perspektíva, mely a nagy kamerákkal eléggé nehézkes. Magunkkal vihetjük a hegyre és lefilmezhetjük amint síelünk, biciklizés vagy akár vitorlázás közben is remek felvételek készíthetőek, a lehetőségeknek csupán fantáziánk szab határt.
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/csvideo/public_html/templates/joostrappure/html/com_k2/templates/default/category.php on line 262